Umjetnica Jelena Valkaj održala prve radionice sa učenicima Graditeljske škole Čakovec
Autor: Suzana Šestan, 2. 10. 2017.

U petak 29. rujna umjetnica Jelena Valkaj , naša nekadašnja nastavnica na odjelu dizajna keramike, održala je prve radionice modnog nakita upravo za učenike naše škole . Gospođa Valkaj provela je učenike kroz svoju izložbu nakita, ukazujući na brojne mogućnosti oblikovanja u keramici. Sa skupinom maturantica dizajnericama keramike, u pratnji prof. Tamare Mustač naglasak je bio na tehnologiji izrade keramike, a kasnije su učenice dokazale i svoje kreativne sposobnosti slažući ogrlice od  pečenih, neglaziranih keramičkih elemenata.

Fotografije na linku!