„Aktivni mladi protiv nasilja“
Autor: Suzana Šestan, 5. 4. 2018.

U prilogu je  5 edukativnih video reklama koje su vršnjački edukatori udruge Zora u sklopu projekta „Aktivni mladi protiv nasilja“ izradili kako bi educirali svoje vršnjake, ali i širu javnost.

Teme edukativnih video reklama su:

•    vršnjačko nasilje
•    nasilje u obitelji
•    nasilje u vezi
•    cyberbullying
•    podrška kome se obratiti ukoliko dođe do nasilja

Pozivamo Vas da ih pogledate.
Mladi ne mogu sami riješiti problem vršnjačkog nasilja. Roditelji, nastavnici i stručnjaci mogu pomoći mladima u rješavanju njihovog problema. Nemojmo okretati glavu od vršnjačkog nasilja, nemojmo dozvoliti da ono ostavi posljedice na razvoj djece i mladih. Uočavanjem i sprečavanjem nasilja šaljemo mladima poruku da nam je njihova dobrobit važna i da živimo u društvu koje ne tolerira nasilje.