Božićni poklon naše škole skloništu za životinje „Prijatelji“
Autor: Romina Fic, 4. 1. 2018.

Predblagdansko je vrijeme, između ostalog, i dobar trenutak da se prisjetimo onih manje sretnih i potrebitijih od nas, a u tu svakako spadaju i napuštene životinje.

Sklonište za  životinje „Prijatelji“ iz Čakovca imaju zaista pune ruke posla, ali i gomilu potreba; nikad nije dostatno prostora, hrane, potrepština… Da bi barem malo olakšali svakodnevnicu, naša se škola odlučila uključiti  u izgradnju i uređivanje prostorija za izolaciju i karantenu malih i bolesnih pasa. Tjednima su naši učenici, koji obavljaju praksu u našim školskim radionicama, zajedno sa svojim stručnim nastavnicima obavljali radove. Tako su naši monteri suhe gradnje, keramičari oblagači te zidari stečeno iskustvo primijenili pa su obložili stropove gipsanim pločama, zidove i podove keramičkim pločicama, a napravili su i prozore od staklene cigle. Ovo nije prva akcija vezana uz ovu ustanovu, a nadamo se da ćemo se i u budućnosti moći uključiti u neku od aktivnosti s ciljem poboljšanja uvjeta rada i boravka u prostorima Skloništa.

Fotografije