Laboratorij arhitekture
Autor: Suzana Šestan, 26. 2. 2018.

Laboratorij arhitekture je projekat financiran iz europskog socijalnog fonda Umjetnost i kultura za mlade.

Svrha projekta je razvijanje znanja i vještina iz kulturnih i umjetničkih područja učenika srednjih škola, poticanje učenika na primjenu istih, razvijanje socijalnih kompetencija i kreativnog mišljenja, izobrazba za promišljanje i razumijevanje umjetničkog stvaralaštva i pozitivnog utjecaja umjetnosti na društvene procese.

Graditeljsku školu Čakovec predstavlja 50-ak učenica i učenika 2., 3. i 4. razreda trogodišnjih i četverogodišnjih zanimanja.

Prijavitelj projekta je Grad Čakovec a partneri su Udruženje arhitekata Međimurja, Graditeljska škola Čakovec i Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec.

Projekt vode Silvija Pranjić, d.i.a., Ana Martinović, d.i.a. i Blanka Levačić, d.i.a. dok su iz Graditeljske škole Čakovec angažirani nastavnici Kristina Žižek d.i.a. i Andrija Večenaj mag. art. industrijski dizajn.