Predstavljanje četverogodišnjih i trogodišnjih programa u šk.god.2024./2025.
Prošla je školska godina bila u znaku secesije, budući da se u 2022. godini navršila 125. obljetnica osnivanja bečke secesije i 160. obljetnica rođenja Gustava Klimta. Koordinatorica projekta Đurđa Plavljanić okupila je sve školske timove, odnosno aktive i pozvala ih na suradnju u obilježavanju. Svaki od njih dao je svoj doprinos u projektu te je, osim prigodnog obilježavanja, nastala impozantna izložba učeničkih radova na temu secesije, a koja je izazvala velik interes učenika i nastavnika iz osnovnih i srednjih škola, ali i dječjih vrtića u okruženju.
Svi oni iskazali su i želju za razgledavanjem izložbe pa su tako u nekoliko navrata naši nastavnici Tanja Karas i Ilija Vabec posjetiteljima pokazali radove nastale u ovom projektu, ali i objasnili povod za provođenje projekta, povijesni kontekst, kao i aktivnosti koje su provedene u sklopu projekta.
Najprije su nas posjetili najmlađi, odnosno mališani iz nekoliko odgojnih skupina DV Cipelica Čakovec, zajedno sa svojim odgojiteljicama i ravnateljicom Gordanom Šoltić Siladi, koji su izložbu razgledali u razdoblju od 16. do 20. siječnja (po skupinama). Nakon njih 25. siječnja u posjet su nam došli učenici predmetne nastave III. OŠ Čakovec te I. OŠ Čakovec, zajedno sa svojim nastavnicima. I. OŠ Čakovec, točnije učenici razredne nastave i njihovi nastavnici, u posjetu su bili 7. te 8. veljače, dok su nas učenici osmih razreda iz iste škole posjetili 14. veljače, kada su, osim razgledavanja izložbe, imali priliku saznati sve informacije vezane uz upis u srednju školu i mogućnost nastavka školovanja u našoj školi. Interes za izložbu i cijeli projekt iskazala je i susjedna nam Gimnazija Josipa Slavenskog iz koje nas je u subotu 4. veljače posjetila skupina od četrdesetak učenika, predvođena njihovom nastavnicom likovne umjetnosti Karmen Farkaš. Na kraju su izložbu pogledali članovi Udruge umirovljenika Čakovec koji su našu školuposjetili 15. veljače. Osim što su iskazali veliko oduševljenje viđenim, izrazili su želju da se i ubudućnosti odazovu na takve i slične manifestacije, što smo, dakako, s radošću prihavtili.
Ovakav interes za rad naših učenika i nastavnika pokazatelj je kako moramo čim više izlaziti u lokalnu zajednicu i upoznavati je s našim djelovanjem jer velik broj ljudi ne zna čime se sve bavimo i što sve možemo ponuditi lokalnoj zajednici. Prilika je ovo za razmjenu iskustava i mišljenja, ali i za ostvarivanje potencijalne suradnje u nekim budućim aktivnostima i projektima. Naša škola još je jednom pokazala i dokazala da je neizostavna karika u kulturnoj zajednici Međimurja i ovom prilikom zahvaljujemo svim učenicima i nastavnicima koji su na bilo koji način pridonijeli u provođenju ovog projekta i što su na taj način Školu predstavili u najboljem svijetlu.